Jenna Korjula
Associate – TilintarkastusAloitin Tuokon Trainee-ohjelmassa tammikuussa 2023 ja nykyisin toimin Associatena. Juuri ennen Tuokolla aloittamista valmistuin liiketalouden tradenomiksi.
Työssäni pidän sen monipuolisuudesta ja siitä, että pääsen jatkuvasti haastamaan ja kehittämään itseäni. Pidänkin jatkuvaa uuden oppimista työssäni ehkä palkitsevimpana asiana. Koen vahvuuksiani olevan periksiantamattomuus ja tiimipelaaminen.
Vapaa-ajallani tykkään harrastaa erilaista liikuntaa, pääasiassa tanssia, lenkkeilyä ja kuntosalilla käymistä. Suurin osa lenkkeilystä ja muusta vapaa-ajan ulkoilusta tapahtuu suomenlapinkoiramme kanssa. Muuta arjen vastapainoa työlle on perheen ja ystävien kanssa vietetty aika.
Muutama kollegani
Tuokko yrityksenä
Tuokko on tarjonnut asiakkailleen jo yli 50 vuoden ajan kattavasti erilaisia talouden ja verotuksen asiantuntijapalveluita. Tässä joukkueessa työskentelevät yhdessä tilintarkastusalan, talous- ja palkkahallinnon, vero- ja lakipalveluiden, yritysjärjestelyjen ja hallinnon asiantuntijat.
Talous on taitolaji!