Veroasiantuntija Helsinkiin

Tervetuloa jo muutaman vuoden alalla ollut asiantuntija osaksi motivoitunutta ja ammattitaitoista verotiimiämme talouden ja verotuksen näköalapaikalle.
Scroll to content

Tehtäviisi kuuluvat yritys- ja henkilöverotukseen liittyvät asiantuntijatehtävät kuten yritysjärjestelyihin ja niiden suunnitteluun, yrityskauppoihin, sukupolvenvaihdoksiin, verovalituksiin, yrittäjän verotukseen sekä verosuunnitteluun liittyvät tehtävät.

 Sinulla on

  •  juridinen ,kaupallinen tai vastaava koulutus,
  • hyvä englannin kielen taito sekä
  • mielellään vähintään viiden vuoden työkokemus veroasiantuntijan tehtävistä


Lisäksi Sinulla on hyvät vuorovaikutustaidot ja toimit aktiivisesti tiimissä. Positiivisen asenteesi ja organisointitaitojesi avulla selviät maaliin ajoittaisen kiireenkin keskellä ja hallitset kokonaisuuksia.

Sinulla on mahdollisuus päästä työskentelemään näköalapaikalle monipuolisiin, itsenäisiin ja haasteellisiin tehtäviin talouden ja verotuksen ammattilaistemme kanssa. Tarjoamme asiakaslähtöisen ja motivoituneen tiimimme tuen sekä mielenkiintoiset asiakastoimeksiannot, joissa yhdessä ratkomme asiakkaidemme haasteita aina kunkin asiakkaamme parhaaksi. Tarjoamme lisäksi mukavan kokoisen ja kannustavan työyhteisön tuen, joustavat tavat työskennellä, ajanmukaiset työvälineet sekä erinomaiset kehitys- ja koulutusmahdollisuudet.

Henkilöstömme hyvinvointi on meille tärkeää. Tarjoamme kilpailukyisen palkan ja monipuoliset työsuhde-edut mm. liikuntasaldon sekä kattavat työterveyspalvelut. Toimipaikkamme sijaitsee Meilahdessa Paciuksenkadulla hyvien liikenneyhteyksien päässä.

Tervetuloa osaksi Tuokon joukkuetta!

Lisätietoa tehtävästä antaa vero-osaston johtaja VT Tom Hoffström, p. 0400 820 697, s-posti: tom.hoffstrom@tuokko.fi.

Paikka täytetään sopimuksen mukaan.

 

Vastaamme yleensä päivän sisällä

Tai tiedätkö jonkun, jolle tämä sopisi vielä paremmin? Kerro hänelle!

Oy Tuokko Ltd, Helsinki

Gradus talo, Paciuksenkatu 25
00270 Helsinki Ajo-ohjeet info@tuokko.fi +358 9 436 6140 Näytä sijainti

Miksi valitsisit meidät?

Nykyisin työelämä voi olla todella hektistä ja uuvuttavaa. On aikoja, kun työtä tehdään enemmän, mutta arvojemme mukaisesti huolehdimme siitä, että kenenkään työkuorma ei kasva kantajaansa suuremmaksi. Asiantuntijamme ovat suurin vahvuutemme, joten panostamme työn ja vapaa-ajan tasapainoon. Työn imun kokeminen ja työstä palautuminen mahdollistuvat mm. joustavilla työjärjestelyillä, toimivilla työvälineillä, hyvällä esihenkilötyöllä ja oikein mitoitetuilla resursseilla. Huolehdimme siitä, että voit keskittyä toimimaan työssäsi asiantuntijana myös huomenna. 

Joukkuepeli on yhteinen arvomme. Autamme toisiamme loistamaan ja huolehdimme joukkueemme jokaisesta jäsenestä. Jokaisella on täällä tärkeä rooli ja tehtävä. 

Työhyvinvointikyselyssä saamme toistuvasti kiitosta mm. joustavuudesta sekä eduista, jotka koetaan erinomaisina. Näitä ovat mm. Smartumin saldo, kattavat työterveyspalvelut,  loma saaristossa ja paljon muuta. Joukkueemme jäsenten suositteluindeksi on erinomainen ja meille on viime aikoina päädytty usein töihin juuri suositusten kautta. 

Joukkuepalautetta 2021:

”Kiitos siitä, että täällä saan olla oma itseni.”

" Omaa työkykyä ylläpitää parhaiten se, että saa tehdä töitä silloin, kun itse haluaa ja missä haluaa asiakasaikataulut huomioiden tietysti.”

”Minut otettiin ensimmäisestä päivästä lähtien osaksi Tuokon jengiä.”

"On hyvä työskennellä avoimessa, vuorovaikutteisessa ja luottamuksellisessa työilmapiirissä, jossa jokainen uskaltaa tuoda rohkeasti oman äänensä, ajatuksensa ja mahdolliset ideat kuuluviin."

Teamtailor

Rekrytointityökalu Teamtailorilta